Milli Savunma Bakanlığı, Uzay Komutanlığı Kurulacağını İlan Edince Sosyal Medyadan Tepkiler Gecikmedi

Milli Savunma Bakanlığı, 10 Kasım günü Uzay Komutanlığı’nın kurulması için harekete geçildiğini duyurdu. Kurulacak Uzay Komutanlığı ile Türkiye’nin uzayda askeri faaliyette bulunması hedefleniyor. Peki Atatürk’ün ölüm yıldönümüne denk gelen bu habere sosyal medyadan nasıl tepkiler geldi? Gelin onlara bir bakalım.

Milli Savunma Bakanlığı bugün (10 Kasım), Uzay Komutanlığı’nın kurulması için harekete geçildiğini duyurdu.

Duyuruda Uzay Komutanlığının TSK’nın Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde kurulacağı ve askeri alanlarda faaliyet göstereceği belirtildi.

Uzay Komutanlığı ile NATO gözetiminde yapılan uzay çalışmalarına uyum sağlanması ve Türkiye’nin sivil uzay makamlarının askeri uzay faaliyetleri ile koordineli hareket etmesi hedefleniyor.

Uzay Komutanlığı ilk aşamada alay seviyesinde kurulacak. Daha sonra ise tugay ve tümen seviyesine yükseltilecek. 1 yıl içerisinde de personel görevlendirmesi yapılarak faaliyetlerine başlayacak.

Uzay Komutanlığının kurulacağı haberi sosyal medyada herkesin dikkatini çekti. Özellikle böyle bir komutanlığın kurulacağı haberinin Atatürk’ün ölüm yıldönümünde verilmesi dikkatlerden kaçmadı.

Zira hepimiz biliyoruz ki Atatürk, havacılığa çok önem verdiğini her fırsatta söylemiş ve tarih sayfalarına o ünlü sözünü geçirmişti: “İstikbal göklerdedir”

1. Peki bu sevindirici haber sosyal medyada nasıl karşılandı? Bazıları habere çok sevindi:

2.

3.

4.

5.

6. Bazıları da çok komik tepkiler vererek goygoyunu yaptı:

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

Siz TSK’nın Uzay Komutanlığı kurmasına ne diyorsunuz? Buyrun yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x